Hajnalcsillag Református Óvoda, Gyula

5700 Gyula, Szegedi Kis István utca 18.
Tel.: +36 (66) 468-621
hajnalcsillag@suliszerviz.com
hajnalcsillagovi@nap-szam.hu

Az intézmény telephelyei (címe):
5700 Gyula, Faiskola utca 2/a

Gyulai Eszter-lánc Alapítvány (adószám: 18385405-1-04; számlaszám: 11998783-06242983-10000001)

Gyulai Református Egyházközség

5700 Gyula, Petőfi tér 4.

+36 (66)/362-019

1992

1992. augusztusában indította a Gyulai Református Egyházközség – visszakapott szentpálfalvi, volt iskola épületében – óvodánkat.
1995. szeptemberében indítottuk be mikrobuszos gyermekszállítási szolgáltatásunkat, mely – mind a mai napig – segítséget nyújt óvodásaink napi, majdnem háztól-házig történő szállítására.
1997. szeptemberében indítottuk első óvodaiskolai programmal működő nagycsoportunkat, a Magvető Református Általános Iskolával együttműködve. A program lényege: a leendő első osztályos tanító egy évet az óvodai nagycsoportban dolgozik, mint óvodapedagógus.
2000. februárjában vettük birtokba új óvodaépületünket, mely a belvárosban található.

• keresztyén nevelés (érzelmi nevelés és szocializáció)
  • egészséges életmód alakítása (és gondozás)
  • értelmi fejlesztés, nevelés
  • képesség-, készség- és személyiségfejlesztés
  • óvodaiskola
  • játék, munka, tanulás
  • környezet- és természetvédelem
  • néphagyományőrzés
  • anyanyelvi nevelés, mese, vers
  • ének, zene, énekes játék
  • vizuális kultúra fejlesztése
  • mozgásos tevékenységek
  • idegen nyelvvel való ismerkedés
  • gyermekvédelem, családgondozás
  • integrált nevelés

3 csoport

Olyan családok gyermekeit várjuk – felekezeti hovatartozástól függetlenül –, akik elfogadják óvodánk keresztyén erkölcsi értékek szerinti nevelését, és segítenek annak megvalósításában.

Olyan keresztyén értékrend szerint nevelő munkatársi közösség vagyunk, ahol a közép-pontban a gyermek áll, aki Isten ajándéka. Ennek megfelelően joga van szeretetben, hitben, nyugodt és biztonságos légkörben nevelkednie. Óvodánk biztosítja a gyermekek sokoldalú, harmonikus személyiségfejlődéséhez a megfelelő feltételeket. Toleráns magatartással, a másság elfogadásával, krisztusi szeretettel és példamutatással készítjük fel a gyermekeket az iskolára, figyelembe véve egyéni sajátosságaikat, személyiségüket és képességeiket.