5700 Gyula, Árpád u. 4-6.
magvet@freemail.hu

A Református Iskoláért Alapítvány (adószám: 18374814-1-04, számlaszám: 11733027-20034883)

Gyulai Református Egyházközség

5700 Gyula, Petőfi tér 4.

+36 (66)/362-019

+36 (66)/362-019

gyularef@freemail.hu

1994

Pontos dátum nincs. „Már Szegedi Kis István lelkészsége alatt is működött a templom mellett iskola”

Az intézmény 1994-ben kezdte meg önálló működését, az 1948-ban államosított református elemi iskola jogutódaként. Több, mint négy évtizedes szünet után az 1991. évi XXXII. törvény alapján indulhatott meg ismét a református nevelés-oktatás. 63 tanulóval indultunk, és ma már 273 diákja van iskolánknak. A gyermeklétszám növekedése új iskolarész építését tette szükségessé. A millennium évében avattuk fel a 12 tantermes új épületszárnyat, és a korszerű gumiborítású sportudvart. 2003-ban újabb épületszárnnyal gazdagodott az iskolánk.

• alapfokú általános iskolai oktatás
  • tanórán kívüli oktatás ellátása
  • általános iskolai napközis ellátás
  • iskolai könyvtári szolgálat
  • oktatást segítő egyéb tevékenység
  • diákétkeztetés
  • munkahelyi vendéglátás

16 tanulócsoport, 5 napköziscsoport

400 tanuló

angol, német

Annak érdekében, hogy kisdiákjaink még otthonosabban érezzék magukat az iskolában, a Hajnalcsillag Református Óvodával óvoda-iskola csoportot hoztunk létre, melyet a leendő elsős tanító néni és az óvó néni közösen vezet, ezzel megkönnyítjük az átmenetet az óvodából az iskolába.

Jelmondat: „Istennek, hazának, tudománynak”
Következetesség az oktatásban, krisztusi szeretet a nevelésben, személyre szóló bánásmód a közösségben.

A DÖK kialakulóban van, inkább a szabadidő szervezésében merül ki a tevékenysége.

Egyéb közlendők:
Tanulóink városi, területi, országos versenyeken kiemelkedő eredményeket érnek el vers- és prózamondás-írás területén, bibliai történetmondó, műveltségi vetélkedőkön, helyesírási, a „Szép magyar beszéd”, zsoltár, népdaléneklő, valamint sportversenyeken.