Forrás Református Óvoda, Orosháza

5900 Orosháza, Lehel utca 39.

Az intézmény(vezetés) közérdekű E-mail címe(i):
forrasovi@freemail.hu

Orosházi Református Egyházközség

5900 Orosháza, Könd utca 5.

+36 (68)/412-585

+36 (68)/412-585

oriara@freemail.hu

2002. szeptember 1.

Az orosházi Forrás Református Óvoda 2002. szeptember 1. óta ökumenikus nyitottságú egyházi intézményként működik. Az egy csoporttal induló intézmény, közel a város szívéhez, a Lehel utca 39. szám alatt a régi Merián óvoda épületében kezdte meg első tanévét. Kezdetben az ingatlan a Merián Rt. tulajdona volt, melyet az orosházi református gyülekezet bérelt az óvoda számára. Később egy ingatlan csere folytán a Városi Önkormányzat lett a tulajdonos és felajánlotta megvételre az óvodát a Református Egyháznak. A tárgyalások eredménnyel jártak , így a 2004.januárban létrejött adásvételi szerződés alapján már nemcsak az intézmény irányítása, hanem annak tulajdonjoga is a Tiszántúli Református Egyházkerületet illeti meg.
Az első és a második tanévet egy nagy létszámú, osztatlan gyermekcsoporttal indítottuk. Óvodánk jó hírneve az elmúlt két év munkájának eredménye. A hozzánk jelentkező gyerekek családi hátterének és szociális helyzetének ismeretében, valamint a város óvodái között elfoglalt helyzetünket tekintve meggyőződésünk, hogy óvodánk hiányt pótol és jogos szülői igényt elégit ki. Napközi otthonos óvodaként családpótló szerepünk nélkülözhetetlen. A forrás református óvoda kedvelt és keresett intézmény lett, ahová a szülők szívesen hozzák gyermekeiket. Így 2004 őszén már két csoporttal folytathatjuk a megkezdett munkát, melyben Istentől kért bölcsesség, krisztusi szeretet és szolgálat vezérel bennünket.

A 3-7 éves korú gyermekek személyiségének sokoldalú fejlesztése a test, a lélek és az értelem egységének megvalósításával, a teljes gyermek nevelése keresztyén értékrend alapján.

2 csoport

Munkának tiszta lelkiismerettel, felelősségtudattal végezzük, mert tudjuk, hogy a lelkiismeret Istennek szívünkbe írott parancsolata, és a ránk bízott gyermekekkel kötelesek vagyunk elszámolni, nemcsak önmagunknak, a szülőknek, hanem elsősorban Istennek.

• Békés Megyei Népújság
  • Orosházi Élet