Tiszafüredi Bán Zsigmond Református Általános Iskola és Óvoda

5350 Tiszafüred, Fő út 2.
Telefon: +36 (59) 511-187,

Az intézmény(vezetés) közérdekű E-mail címe(i):
ban.zsigmond.ref@axelero.hu

Tiszafüredi Református Egyházközség Presbitériuma

5350 Tiszafüred, Fő út 5.

+36 59/511-055

+36 59/511-055

1997

• óvodai nevelés
  • alapfokú oktatás
  • általános iskolai iskolaotthonos foglalkozás
  • általános iskolai napközis foglalkozás
  • hátrányos helyzetű tanulók felkészülését segítő foglalkozás
  • külön gondozás keretében nyújtott óvodai és iskolai ellátás
    • gyógypedagógiai (konduktív pedagógiai) ellátás, a többi tanulóval együtt nevelhető, oktatható, tanulásban akadályozott (értelmileg enyhe fokban sérült) gyermekek, tanulók óvodai és iskolai ellátása, rehabilitációs célú foglalkoztatása, más fogyatékos (sajátos nevelési igényű) tanulók ellátása
    • beilleszkedési zavarral, tanulási nehézséggel, magatartási rendellenességgel küzdő gyermek, tanuló közösségi életbe való beilleszkedését elősegítő foglalkoztatása.

• 9 osztály
  • 2 óvodai csoport
  • 3 napközis csoport

általános iskola: 240 fő óvoda: 50 gyermek

angol, német

Küldetésünk, hogy tanulóink megismerjék Teremtő Istenünket, aki Fiába, Jézus Krisztusban Atyánkká lett. Ismerjék meg a bibliai történetek mai mondanivalóját, jussanak el az önálló kapcsolatra megtérés által, és váljanak egyházunk hitvalló tagjaivá. Formálódjanak jellemes keresztyén emberekké, akik az egyetemes értékek követői, a magyar haza és nemzet hűséges és áldozatkész polgárai, akik mindenkor készek az örökölt és a jelenkori kultúra valódi értékeit befogadni, gyarapítani, továbbadni. Ugyanakkor nevelni kíván más, történelmi egyházak által képviselt értékek megbecsülésére is.

Intézményünkben diákönkormányzat működik 4. osztálytól 8. osztályig delegált tagokkal. Havonta ülésezik. Véleményezési jogukat minden területen gyakorolják, rendezvények programok szervezését ötleteikkel és aktív részvételükkel segítik.

Egyéb közlendők:
A 2004/2005. tanévben alapfokú művészeti oktatás indítását tervezzük a következő tanszakokkal:

• festészet, grafika
  • kerámia, tűzzománc