Marosvásárhelyi Református Kollégium

+40 264-597472

+40 264-595104
+40 264-597472

A fenntartó honlapjának címe:
www.reformatus.ro

egyhazkerulet@reformatus.ro

1994 (tagozatként), 2000

Marosvásárhelyi Református Kollégium, 1557

Az 1556-ban tartott kolozsvári országgyűlésen felvetődött a református tanintézetek felállításának kérdése.
1557-ben, a Gyulafehérváron tartott parciális gyűlésen Izabella királynő Székelyvásárhelyen (ahogy annak idején Marosvásárhelyt nevezték) a Ferenc-rendiek egykori elhagyott otthonát jelölte meg a megalakuló református iskola helyéül. Így jött létre a Schola Particula.
1602-ben Basta hadainak dúlása következtében a Schola átköltözött arra a helyre, ahol most is található a Marosvásárhelyi Református Kollégium.
1718-ban a Kollégium egyesült a sárospataki kollégium menekülttáborának azon részével, amely a hosszú hányattatása után végül is Marosvásárhelyen talált menedéket.
A Trianon utáni fojtó légkör a rangos iskolára is ránehezedett
1948 - az államosítást követően megszüntették az iskola református kollégiumi státusát.1994-ben tagozatként újraindult a református oktatás ún. humán-teológiai szakosztályban, 2000-ben önálló iskolaként hagyják jóvá működését, az Erdélyi Református Egy-házkerület ajánlására államilag kinevezett igazgatója van.

a diákok érettségire való felkészítése

Ó- és Újszövetségből összesen 20 történet, valamint az énekeskönyvből 20 ének első vers-szakainak megtanulása, jó magaviselet, valamint lelkipásztori ajánlólevél felmutatása.

angol, német

• bibliaismeret, egyháztörténet, ill. hitvallás tanítása
  • zeneoktatás
  • diákpresbitérium

Iskolánk tanársága a naponként végzett rendszeres, lelkiismeretesen végzett munka és szer-mélyes példamutatás által feladatának tekinti az olyan, hitben élő, képzett nemzedék nevelé-sét, amely képes a felgyorsult és egyre újabb kérdéseket felvető életben úgy tevékenykedni, hogy a közösségi életünk és embertársaink javát, valamint Isten dicsőségét szolgálja.

Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon, Miskolc

Osztályonként három diák tagja a diákpresbitériumnak. A megválasztott elnök az iskola vezetőtanácsában képviseli a diák érdekeit.