Országos Református Szociális Módszertani Intézet Fogyatékosok Ápoló-Gondozó Otthona

2700 Cegléd, Bercsényi u. 5.
Telefon: +36 (53) 310-653,
refgyo@netelek.hu

Telephely:
2700 Cegléd, Batthyány u. 15.

„AGAPE” Alapítvány (adószám: 18674145-1-13; számlaszám: 11742025-20058878)

Magyarországi Református Egyház Zsinata, Szeretetszolgálati Iroda

1146 Budapest, Hungária krt. 200.

+36 (1)/460-0747

+36 (1)/460-0747

refdiako@axelero.hu

Református Egészségügyi Gyermekotthon, alapítva: 1951

Az otthont a Magyarországi Református Egyház Zsinata tartja fenn. 1951 óta működik,1951-1963 között egészséges árva gyermekek ápolásával, gondozásával foglalkozott.1963. óta súlyos értelmi és halmozottan sérült 1-18 év közötti gyermekek ápolása, gondozása a feladat.
Kezdetben nehéz körülmények között folyt a munka. 1986-tól folyamatos fejlesztésekés bővítések folytak intézményünkben, melyek gondozottaink jobb ellátását szolgálják. Elkészültek az új lakószobák; gyógypedagógiai, konduktori, óvónői foglalkoztatószobák, terápiás helyiség, valamint az új orvosi rendelő. Gondozottaink szép, világos nappali szobákban töltik mindennapjaikat.
Jelenleg 75 lakója van intézményünknek 2 telephelyen. A mindennapok egyéni és kis-csoportos foglalkozásokat takarnak, melyek figyelembe veszik a gyermekek életkorát és sérülésük jellegét. A célzott fejlesztés mellett szabadidős tevékenységeket szervezünk, melyek a szabadidő minél értelmesebb és színesebb eltöltését szolgálják.
Az adott szakmai és tárgyi feltételek lehetővé tették számunkra, hogy 2002. március 1-től a Református Egyház Módszertani Osztálya nálunk működhessen.
Így intézményünk felvállalta a református egyház fenntartásában működő szociális intézményeknek való szakmai segítségnyújtást is.
Az intézményben dolgozó valamennyi munkatárs és a vezetés nyitott a változásokra, új szak-mai kihívásokra, amelyek a segítő kapcsolatot és ellátást pozitív irányban előremozdítják.

a képzési kötelezettségen belül: korai fejlesztés, fejlesztő felkészítés

6 gondozási csoport

korai fejlesztés 7 fő, fejlesztő felkészítés 49 fő

Az intézmény működési engedélye alapján a betölthető férőhelyek száma: 75 fő

szakértői javaslat alapján halmozottan sérült gyermekek

A gyermekek hat gondozási csoportban vannak elhelyezve. Egyéni és kis csoportos (max. 4 fő) fejlesztő foglalkozásokon vesznek részt, fejenként heti 5 órában. A gyermekek gondozását, ápolását ápolónők, szociális gondozók látják el, fejlesztésükben gyógypedagógus, konduktor, gyógypedagógiai asszisztens, óvodapedagógus szak-emberek vesznek részt.

református egészségügyi gyermekotthonok

• Az intézmény saját tájékoztató füzete
  • A Magyarországi Református Egyház fenntartásában működő szociális intézmények tájékoztatója 2002.
  • A Magyarországi Református Egyház fenntartásában működő szociális intézmények tájékoztatója 2004.
  • Az Országos Református Szociális Módszertani Intézet Módszertani Hírlevele