Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség Immánuel Otthona

4029 Debrecen, Pacsirta u. 51.
Telefon: +36 (52) 530-027, (52) 530-028
immanuel@enternet.hu

Az intézmény rövidített elnevezése:
Immánuel Otthon

Immánuel Alapítvány (adószám: 19123350-1-09, számlaszám 11609005-0365090009000000)

Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség

4026 Debrecen, Piac u. 4-6.

+36 (52)/412-694

+36 (52)/412-694

1991

A Nagytemplomi Református Egyházközség 1991-ben hozta létre az Immánuel Otthont. Megalakulásakor, sőt jelenleg is Debrecenben ez az egyetlen többfunkciós nappali intézmény halmozottan sérült gyerekek, fiatalok számára. Az Otthon 1991-ben csupán három használható teremmel nyitotta meg kapuit. Kezdetben csak 14 gyermek látogatta az Otthont, ahol 4 munkatárs dolgozott. Az eltelt idő során végrehajtott fejlesztésnek köszönhetően sokat bővült és gyarapodott az intézmény.

• képzési kötelezettek fejlesztő felkészítése,
  • tanulásban és értelmileg akadályozottak osztályozó vizsgára felkészítése

6 csoport

• Fejlesztő felkészítés: 15 fő, osztályozó vizsgára felkészítés: 17 fő.
  • Felvehető gyermekek létszáma: fejlesztő felkészítés: 15 fő, osztályozó vizsgára felkészítés. 17 fő.

• fejlesztő felkészítés: 15 fő,
  • osztályozó vizsgára felkészítés: 17 fő.

Mivel minden gyermek képezhető, nincs felvételi követelmény. A felvétel a Gyógy-pedagógiai és Szakértői Bizottság véleménye alapján történik. A felvételt akadályozó tényező az olyan súlyos egészségi állapot, ami már nem teszi lehetővé a fejlesztést, oktatást. Az igény nagy, akiket helyhiány miatt nem tud felvenni az intézmény, azok várólistára kerülnek.

Az Otthon közoktatási és egészségügyi feladatot is ellátó nappali szociális intézmény. Jelenleg 48 fő, többnyire halmozottan sérült gyermek és fiatal jár az Otthonba, ebből 32 fő részesül közoktatási ellátásban. A tanulásban akadályozott, és értelmileg akadályozott gyerekek 4 kis létszámú összevont iskolai osztályban tanulnak. Az elsajátítandó tananyagot pedagógusok, gyógypedagógusok adaptálják az egyéni lehetőségeknek megfelelően. A képzési kötelezett gyermekek fejlesztő felkészítése egyéni és csoportos formában szintén kis létszámú csoportokban történik gyógypedagógusok vezetésével. A pedagógusok munkáját gyógypedagógiai asszisztensek segítik.

Küldetésünknek tekintjük, hogy gyermekeinket, a hozzájuk igazított módszerekkel hozzásegítsük, hogy önmagukból minél többet megélhessenek, minél önállóbb és gazdagabb életet élhessenek lehetőségeiken belül. Keresztény hitünket megélve, a szeretet légkörében igyekszünk ehhez az alapokat biztosítani.