Vecsési Református Óvoda

2220 Vecsés, Árpád u. 6.

Vecsési Református Keresztyén Alapítvány
(adószám: 18689390-1-13; számlaszám: 65100091-11219336)

Vecsési Református Egyházközség

2220 Vecsés, Árpád u. 6.

A vecsési református templom mellé épült, óvodai ellátást szolgáló intézmény. Három csoporttal indult, és jelenleg is úgy működik az óvodánk. 75 gyermek befogadására szolgáló modern épület. Mindhárom csoportszoba mellé gyermeköltöző és gyermekmosdó épült, tornaszobával is rendelkezünk. 2002. szeptember 1-jén 55 gyermekkel indult óvodánk. Három csoport indításához volt meg az alkalmazotti létszám.
2003. októberére már mind a 75 férőhelyet betöltöttük. Ettől kezdve teljes gyermeklétszámmal működünk.

A 3-7 éves korú gyermekek óvodai nevelése, iskolai életmódra felkészítése.

• Alapfokú oktatás (TEÁOR: 80.10)
  • Máshova nem sorolt felnőtt- és egyéb oktatás (TEÁOR: 80.42)

3 csoport

75 gyermek

• Kiscsoport: 25 fő
  • Középső csoport: 25 fő
  • Nagycsoport: 25 fő

Az intézmény típusának megfelelő keresztyén szellemiségű nevelés, oktatás.

A gyermekek hitben és hitre való nevelése, amelyben elfogadjuk mindannyian, hogy a gyermek Isten ajándéka. Az óvoda egész légkörének sugároznia kell az Isten iránti engedelmességet, a megértést, a krisztusi szeretetet. Ebben a gyermek érzelmi (emocionális) biztonságrendszerében biztosítjuk a testi (szomatikus), az érzelmi (ementális) és a közösségi (szociális) fejlődését.

Egyéb közlendők:
Az egészséges életmód alakítása területén abból indulunk ki, hogy a test a lélek temploma. Az érzelmi nevelés és a szocializáció biztosításánál a keresztyén erkölcsöt tartjuk szem előtt. Az értelmi fejlesztés, nevelés megvalósításánál a Biblia üzenetét is közvetítjük. Ebben tér el feladatunk az állami intézményektől, ebben rejlik nehézsége, szépsége egyaránt.