Tinódi Lantos Sebestyén Református Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Enying

8130 Enying, Kossuth Lajos u. 65-67.
www.zeneiskola.hu
tlsr.ma@axelero.hu

Az intézmény rövidített elnevezése:
Tinódi Lantos Sebestyén Református Iskola

Enyingi Református Egyházközség

8130 Enying, Kossuth Lajos u. 48.

tlsr.ma@axelero.hu

1996

A Tinódi Lantos Sebestyén Református Zeneiskola 1996-ban kezdte meg működését. Később a zeneművészeti tanszakok mellett képző- és iparművészeti ágakkal gazdagodva intézményünk művészeti alapiskolává bővült.
A 2002/2003-as tanévtől az új épületszárnyban indult útjára az általános iskolai oktatás. A bővítést követően, a 2003/2004-es tanévtől intézményünk neve Tinódi Lantos Sebestyén Református Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény lett.
A tanulmányainkat nálunk kezdő és folytató diákjainkon kívül más iskolák növendékei is részt vehetnek a művészeti oktatásban. Jelenleg az alábbi tanszakokon folyik a művészeti képzés: furulya, fuvola, hegedű, kerámia, orgona, rajz-festészet, rézfúvós hangszerek, szintetizátor, média, néptánc, ütős hangszerek, zongora.
Iskolánk havonta rendez zenés áhítatokat, melyeken a zene- és táncművészeti tanszakos növendékeinknek lehetősége van a bemutatkozásra. Kiállításainkon a képzőművészeti tanszakos diákjaink munkáit is megtekinthetik az érdeklődők. Rendszeresen részt veszünk a művészeti iskolák találkozóin, fesztiválokon és különböző versenyeken. Intézményünk is gyakran otthona a hasonló rendezvényeknek: népdaléneklő verseny, kórustalálkozó, egyházzenei tábor, szavalóverseny. A református templomban mindenévben megrendezésre kerül a „Nyáresti Orgonamuzsika” koncertsorozat, melyen neves előadóművészek adnak koncertet.

• 8 osztályos általános iskola
  • 12 évfolyamos alapfokú művészetoktatás

általános iskola: 8 osztály
rajz-, kerámia-, néptánc- és zeneművészeti tanszakok: ütő, furulya, rézfúvós, fuvola, hegedű, zongora, szintetizátor

• általános iskola: 164 fő
  • művészetoktatás: 254 fő

• általános iskola: 200 fő
  • művészetoktatás: 270 fő

egyházhoz tartozás

angol, német

A tanulmányainkat nálunk kezdő és folytató diákjainkon kívül más iskolák növendékei is részt vehetnek a művészeti oktatásban. Jelenleg az alábbi tanszakokon folyik a művészeti képzés: furulya, fuvola, hegedű, kerámia, orgona, rajz-festészet, rézfúvós hang-szerek, szintetizátor, média, néptánc, ütős hangszerek, zongora.
Iskolaotthonos egész napos oktatást is szervezünk.

Tudjuk, hogy a hit ajándék és nem érdem. Nem lehet kiérdemelni jó magaviselettel, származással, híres ősökkel. Hitre nevelni sem igazán lehet. A mi felelősségünk a helyes mintaadás, az útmutatás.

SZMSZ szerint, 2004-től működik

Egyéb közlendők:
Intézményünk is gyakran otthona a hasonló rendezvényeknek: népdaléneklő verseny, kórustalálkozó, egyházzenei tábor, szavalóverseny. A református templomban minden évben megrendezésre kerül a „Nyáresti Orgonamuzsika” koncertsorozat, melyen neves előadóművészek adnak koncertet. Határon túli kapcsolataink is jelentősek. Tanáraink, növendékeink gyakran szerepelnek határainkon kívül.

Évkönyv 2001