Érsekkétyi Magyar Tanítási Nyelvű Egyházi Alapiskola és Óvoda

935 64 Érsekkéty (Ket), C. 218., Szlovákia
Telefon: +421 36-7737-126
Fax: +421 36-7737-126

Az intézmény(vezetés) közérdekű E-mail címe(i):
iskola@mail.eurotel.sk

Érsekkétyi Református Keresztyén Gyülekezet

935 64 Érsekkéty (Ket), C. 148., Szlovákia

(421) 36-7737-131

(421) 36-7737-131

Az érsekkétyi református iskola és óvoda a Szlovákia Református Keresztyén Egyház hét oktatási intézményének egyike, a Barsi Református Egyházmegye, valamint egyetemes egyházunk egyedüli olyan alapfokú oktatási intézménye, ahol óvodai nevelés folyik. Intézményünk ezért nemcsak az alapító-fenntartó gyülekezet, hanem a környékbeli falvak számára is lehetőséget biztosíthatna arra, hogy igénybe vegyék akár az óvodai, akár az alapiskolai református szellemben történő oktatást.
Ennek feltétele csupán az, hogy iskolánk biztosítani tudja a környékbeli református közösségek gyermeki számára is a beutazást. Elképzelésünk, hogy mindez egy kisméretű mikrobusz segítségével kivitelezhető lenne, ezáltal növekedne iskolánk és óvodánk tanulói létszáma, kiszámíthatóbbá válna oktatási intézményünk megmaradása és jövője.