Miskolc-Diósgyőri Református Általános Iskola

3534 Miskolc, Nagy Lajos király útja 14.
Telefon: +36 (46) 530-448,
diosgyori.reformatus@chello.hu

Korszerű Református Általános Iskolákért Alapítvány (adószám: 18422993-1-05, számlaszám: 11734073-20008701)

Tiszáninneni Református Egyházkerület

3525 Miskolc, Kossuth út 17.

phivatal@puspoknc.axelero.net

1994

Az isteni gondviselésnek köszönhetően a Diósgyőri Református Egyházközség a rend-szerváltás után visszakapta a templomkertben lévő épületet. Így megnyílt a lehetősége annak, hogy sok év után újrainduljon a református iskola. A felsői környezetben lévő, a Bükk lábánál fekvő egy emeletes, négy tantermes iskola 1926-ban épült református iskolának. 1994. szeptember 1-jére elvégeztük az iskolában a legfontosabb külső és belső felújítási munkákat. Egy tantermet és irodát rendeztünk be. Indulásunkkor a tanulólétszám 22 fő volt, 2 pedagógus, 1 gazdasági vezető, 1 takarító alkották az iskola dolgozóit. Alulról építkező iskola vagyunk. A rendszerváltás adta lehetőséggel élve a keresztyén szülőknek igénye volt és van arra, hogy gyermekeik egyházi nevelésben, oktatásban részesüljenek. Sokan azért választották, mert maguk is keresztyén, hitben élő családok. Sokakat vonzott, hogy kis közösségben és szeretetteljes légkörben tanul-hatnak. Mások pedig valami újat, a megszokott iskolai élettől eltérőt kerestek, illetve egyéni problémáikra reméltek megoldást. Így az iskola évről évre növekedett.
A megnövekedett tanulói létszám miatt 1996-ban átköltöztünk a Nagy Lajos király útja 14. szám alatti épületbe, amely a Tiszáninneni Református Egyházkerület tulajdona. Ez az épület 9 tantermes. A létszám növekedése szükségessé tette az épület bővítését. 2004 szeptemberében az isteni gondviselés eredményeképpen birtokba vettük a 10 új tanteremmel rendelkező épületszárnyat. A 2004/2005. tanévet 14 osztállyal, 303 tanulóval kezdjük.

Általános iskolai nevelés

14 osztály

Alsó tagozat: 169 fő
Felső tagozat: 113 fő
Összesen: 282 fő

iskolaérettségi bizonyítvány, keresztlevél

Az angol nyelv oktatása csoportbontásban történik, emelt szinten: heti 5 órában a jó csoportokban, heti 3 órában a gyengébb csoportokban. Felső tagozatban felvehető fakultatív tantárgyként a német nyelv.

• Hétfőn reggel istentisztelettel kezdjük a hetet a diósgyőri református templomban.
  • Minden reggel áhítatot tartunk első óra előtt és imával zárjuk a napot.
  • Ünnepek előtt csendesnappal készülünk az ünnepélyre.
  • Az Országos Református Helyesírási és Olvasási Versenyt már 4. éve iskolánk rendezi 110-120 fő részvételével. Ez már hagyomány lett.
  • A Diósgyőri Alapfokú Művészeti Tánciskolával szerződésünk van, így tanulóink megismerkedhetnek a magyar népi tánckultúrával és néptáncoktatásban vesznek részt.
  • Iskolánk valamennyi osztálya egy hetes erdei iskolában tanul és pihen, miközben megismeri szülőhazáját, erősítjük lokálpatriotizmusát.

„Azoknak akik Istent szeretik minden javukra van.” (Róma 8,28) – ez iskolánk vezérigéje. Keresztyén iskolánkban a fenti igéből kiindulva tanítunk és ezt szem előtt tartva kívánjuk gyermekeinket felkészíteni. Olyan útravalót, látást, értékeket, gondolkodást, tudást, tartást igyekszünk adni, amelyek cselekedeteikben meghatározók lesznek egy életen át. Ahogy a Bibliában olvashatjuk: „…hogy minden tekintetben Krisztus legyen a legelső.” (Kolossé 1, 18), továbbá „Mindent Isten dicsőségére míveljetek.” (1Kor 10,31)

• Keresztyén nevelés, 1995
  • Reformátusok Lapja, 2000 március