Létszámjelentő adatlapok

2009/09/16

A 2009. szeptember 15-i létszámjelentés adatlapjai az OKM honlapján jelentek meg

Megjelent az Oktatási és Kulturális Minisztérium honlapján a 2009. évi szeptemberi igénylő adatlapok a közoktatási feladatot ellátó nem állami, nem önkormányzati intézményfenntartók normatív állami hozzájárulásainak, és normatív kötött felhasználású támogatásainak igényléséhez.

Fontos változás, hogy az egyházi kiegészítő igényléséhez szükséges adatlapokat intézményi szinten is ki kell tölteni, s külön bontották a nappali, esti és levelező tagozatot. Ez utóbbi azt a törvénysértést készíti elő, miszerint a 2010. évi költségvetésben az egyházak hitéleti és közcélú tevékenységéről szóló törvénnyel ellentétesen határozzák meg a közoktatási kiegészítő támogatásra jogosultak körét. A felnőttoktatásban ugyanis nem valós, hanem számított adatokat vennének 2010-től figyelembe, s a január havi támogatást a 2009. szeptember 15-i létszám alapján számolják.